Endometrioza Lekarz Chocianów

Endometrioza Lekarz Chocianów

28 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Filmowy

Endometrioza to podstępna choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i nauki lekarze wiedzą coraz bardzo na jej temat. I tylko geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się coraz bardziej funkcjonalne.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Co więc jest endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka dostająca się zwykle w macicy – zostaje umieszczona w następnych stronach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie te przypadki, w których endometrium było zamontowane np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez powodu na teren występowania przechodzi przez każde etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki uważające się w macicy w minionej fazie są leczone z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te dane w następnych stronach systemu nie są takiej okazje i osiąga do tzw. miesiączkowania wstecznego. To z pory jest okazją powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a jeszcze bezpłodności. W ubiegłych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, oraz ze względu na uszkodzenie danych dotyczących podłoża jej powstawania, nie jest skuteczny specyfik na to schorzenie. W kontraktu z ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic potwierdza te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety stanowi zatem dolegliwość złośliwa. Chociaż jej przebieg kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w drinku z środków dostępnych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy różnego sposobu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi kompetencjami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również wad endometrium, znajduje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w której nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych badań w przyjemnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe formy leczenia, nierzadka łącząc je ze sobą, w planie uzyskania jako najwspanialszego wyniku kuracji. Pacjentki komunikujące się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w ostatnim zarówno dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I kieruje się terapię farmakologiczną, która również działa w grze z bólem, zaś w wypadkach bardzo zaawansowanej endometriozy, zaleca się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Wojcieszów

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które przemawiają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod kontrolą lekarzy do celu naszego życia. Tylko dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i stałemu leczeniu, jest możliwość na zredukowanie lub całkowite wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.